[vc_row][vc_column][vc_accordion active_tab=“0″][vc_accordion_tab title=“Atliekų surinkimas ir tvarkymas“][vc_column_text]

Utenos mieste ir seniūnijose įrengta daug konteinerių aikštelių. Taip siekiama gyventojams palengvinti atliekų šalinimą. Tvarkant atliekas, įmonė naudoja tik europinio standarto konteinerius. Daugiabučių namų kvartaluose naudojami uždari 1,1 m3  talpos konteineriai. Jie yra pakankamai saugūs ir patogūs naudojimui. Seniūnijose ir miesto individualių namų gyventojai sudaro sutartis su UAB „Utenos komunalininkas“ ir įsigyja konteinerį, kurio aptarnavimu rūpinasi įmonė, pagal nustatytą grafiką.

[/vc_column_text][/vc_accordion_tab][vc_accordion_tab title=“Atliekų išvežimo grafikai“][vc_column_text]
Pirmadieniais - Klebonžemio kvartalas Antradieniais - Senamiesčio kvartalasTrečiadieniais - Vyturių kvartalas
Vilniaus, Vasaros, Gegužės, Tulpių, Liepų, Algirdo, Ąžuolijos, Utenio, Utenio a., Naujoji, Žilvyčių, Kaštonų, Draugystės a., Varpo, Daukanto, Bažnyčios, Kęstučio, Vytauto a., Ladygos, Nemeikščių, Rasos, Ugniagesių gatvėsAušros, Pavasario, Žalioji, Maironio, Baranausko, Ateities, Draugystės 18-oji, Donelaičio, Vyžuonų, Paupio, Šiaurės, Palangos, Rūtų, Žemaitės, Čiurlionio, Biliūno, Šiaurės sk., Stoties, Šilo, P. Cvirkos, L. Giros, Birutės, Parko, Alyvų, Šviesos, Molėtų, Eimučio, Rinkos, Daržų, Ežero, Lukšio, Žydų, Sodo, Šilinės, Basanavičiaus, Daumanto, Joneliškio, Vyžuonėlių, Naujasodžio, Jaunystės, Ukmergės, Pilies, Grybelių, Kovo -11 oji, Piliakalnio, Paupio, Lanko, Kauno, Žvejų, Bočių, Atgimimo, Sakalų gatvės. Statybininkų, Papievių, Mindaugo, Rašytojų, Sėlių, Lapų, Bangos, Bangelės, Lauko, Lauko sk., Užpalių, Meldų, Sudeikių, Turgaus, Kampo, Dariaus ir Girėno, Gedimino, Tauragnų, Eglyno, Melioratorių, Pakalnės, Dobilo, Kalno, Žirgų, Pušyno, Dauniškio, Rožių, Žalgirio, Žemdirbių, Pušynėlio, Mechanizatorių, Rašės, Palijoniškio gatvės.
Atliekų išvežimo dienai sutapus su šventine diena, atliekos vežamos sekančią dieną. *Kompostuojamos atliekos iš Utenos miesto individualių namų kvartalų vežamos kitą dieną po mišrių komunalinių atliekų išvežimo (nuo 2018 m. gegužės 22 d. iki 2018 m. lapkričio 22 d.). Tačiau gegužės-rugpjūčio menesiais kompuostuojamos atliekos nebus vežamos tą savaitę, kurią bus surenkamos pakuotės atliekos iš individualių konteinerių Utenos mieste (atitinkamai priešpaskutinę ar paskutinę mėnesio savaitę).
 1. Užpalių sen. – kiekvieno mėnesio pirmą dieną.
 2. Vyžuonų sen., Sudeikių sen. – kiekvieno mėnesio ketvirtą dieną.
 3. Leliūnų sen. – kiekvieno mėnesio septintą dieną.
 4. Tauragnų sen., Daugailių sen., Utenos sen. (Vaikutėnai) – kiekvieno mėnesio dešimtą dieną.
 5. Saldutiškio sen., Kuktiškių sen. Utenos sen. ( visi kaimai) – kiekvieno mėnesio tryliktą dieną.

Vykdytojas įsipareigoja užsakymą atlikti grafike nustatytą dieną. Neišvežus atliekų nustatytą dieną, atliekos vežamos sekančią dieną. Atliekos vežamos šeštadieniais (išskyrus sekmadienius ir šventines dienas). Užsakovas buitinių atliekų konteinerį išvežimo dieną pristato prie gatvės 7 val. ryto.

Tel. informacijai, 8 389 63800

PAKUOTĖS*, PAVOJINGŲ, DIDELIŲ GABARITŲ ATLIEKŲ IR KITŲ ANTRINIŲ ŽALIAVŲ, SUSIDARIUSIU BUITYJE,  SURINKIMO APVAŽIAVIMO BŪDU UTENOS RAJONO SENIŪNIJOSE GRAFIKAS 2018 M.

 

 

Miestas sąlyginai J. Basanavičiaus gatve skiriamas į dvi dalis:

 

 

[/vc_column_text][/vc_accordion_tab][vc_accordion_tab title=“Antrinių žaliavų ir pakuotės surinkimas“][vc_column_text]

     Didelių gabaritų   atliekų  ir  antrinių  žaliavų  surinkimo  ir  rūšiavimo  aikštelėje  nemokamai iš gyventojų priimama pasenusi buitinė  įranga, namų apyvokos reikmenys, baldai, taip pat ir pavojingos atliekos: liuminescencinės lempos, padangos,  akumuliatoriai. Per 2016 metus didelių gabaritų aikštelėse ir apvažiavimo būdu buvo surinkti šie atliekų kiekiai:

Atliekų pavadinimas pagal atliekų sąrašą (Atliekų tvarkymo taisyklės) Kiekis, surinktas
didelių gabaritų atliekų
surinkimo aikštelėse, t
Kiekis, surinktas
apvažiuojant atliekų turėtojus (maišai, betaris surinkimas), t
Biologiškai suyrančios atliekos (žaliosios) 20 02 01 1194,14
Tekstilės pluosto atliekos 20 01 11  20,38
Popierius ir kartonas 20 01 01 1,1 1,3
Stiklo atliekos 20 01 02 0,9
Naudotos padangos 16 01 03 41,6 31
Kitos statybinės atliekos turinčios asbesto 170201* 14,44 2
dienos šviesos lempos 200121* 0,030
televizoriai 200135* 3  0,313
vartojimo įranga 200136* 0,228  0,13
tepaluoti skudurai 150202*
tepaline alyva 130208*
oro filtrai 160121*
kuro filtrai 160121*
tepalų filtrai 160107*
plastikai 16 01 19 2,92
gatvių valymo atliekos 200301 300,02
betonas 170101 25
rūšiavimo atliekos 196,58
Švyno akumuliatoriai 160601 0,015
Medis (dažytas,lakuotas)170201 66,48 54
[/vc_column_text][/vc_accordion_tab][vc_accordion_tab title=“Komunalinių atliekų tvarkymo paslaugos teikimo standartinė sutartis“][vc_column_text]Komunalinių atliekų tvarkymo paslaugos teikimo sutartis pagal standartines sąlygas[/vc_column_text][/vc_accordion_tab][vc_accordion_tab title=“Atliekas tvarkančių įmonių registras“][vc_column_text] [/vc_column_text][vc_column_text]

Atidaryti atliekas tvarkančių įmonių registrą

[/vc_column_text][/vc_accordion_tab][vc_accordion_tab title=“Komunalinių atliekų surinkimo ir tvarkymo tarifai“][vc_column_text]

UŽ KOMUNALINIŲ ATLIEKŲ SURINKIMĄ IR TVARKYMĄ TAIKOMA DVINARĖ ĮMOKA, SUSIDEDANTI IŠ PASTOVIOSIOS IR KINTAMOSIOS DALIES

Eil. Nr. Nekilnojamo turto objektų kategorija Pastovus administravimo parametras Pastovus įmokos dydis, Eur/vnt./mėn.

su PVM

Kintamas administravimo parametras3 Kintamas įmokos dydis3, Eur/mėn. su PVM Kintamas administravimo parametras4 Kintamas įmokos dydis4 Eur su PVM
1. Gyvenamosios paskirties butai daugiabučiuose namuose Nekilnojamojo turto paskirtis ir objektų skaičius

 

2,26

 

Gyventojų skaičius 1,27 1m3 ištuštinimas 8,94
2. Sodų paskirties objektai 0,25 Nekilnojamojo turto paskirtis ir objektų skaičius

 

0,28 11,92
3. Garažų paskirties patalpos 0,17 0,18


3
 Parametras naudojamas, kai NT objektui neįmanoma priskirti konkrečios tik tam nekilnojamojo turto objektui naudoti skirtos konteinerių aikštelės ar individualaus konteinerio.

4 Parametras naudojamas, kai NT objektui įmanoma priskirti konkrečią tik tam nekilnojamojo turto objektui naudoti skirtą konteinerių aikštelę ar individualų konteinerį.

 

Skirtingoms Nekilnojamojo turto objektų kategorijoms, priklausomai nuo paskirties, taikomi skirtingo dydžio pastovios ir kintamos dalies dydžiai. Kintamosios įmokos dydis priklauso nuo to kokių atliekų išmetimo būdą NT savininkas pasirenka, ar naudojasi bendro naudojimo konteineriais, ar turi individualų tik tam objektui priskirtą konteinerį ir moka nuo faktiškai išvežto atliekų tūrio.

 

Nuo kintamosios dalies mokėjimo atleidžiami NT savininkai, deklaravę, kad 3 mėnesius-1 metus nesinaudos NT objektu. Dėl atleidimo nuo kintamosios dalies prašome kreiptis į UAB „Utenos komunalininkas“ (tel. pasiteirauti 63800, 101 kab., Rašės g. 4, Utena ). Pasibaigus deklaruotam laikotarpiui per 20 d., NT savininkas turi pateikti UAB „Utenos komunalininkas“ licencijuoto elektros tiekėjo pažymą apie suvartotą elektros energijos kiekį už deklaruotą laikotarpį (jis turi neviršyti 35 kWh per vieną metų ketvirtį). Praėjus deklaruotam laikotarpiui, jeigu ir toliau nesinaudojama NT pastatu, vėl reikia pateikti prašymą.

 

Jeigu gyvenamajame būste  gyvenama mažiau žmonių negu apmokestinta kintamąja dalimi, taip pat reikia kreiptis į UAB „Utenos komunalininkas“– nemokėsite kintamosios įmokos dalies  už negyvenančiuosius (pvz., išvykusius dirbti į užsienį, studentus, atliekančius profesinė, privalomąją karo tarnybą ir pan. ir pateikti papildomą informaciją (pvz., darbovietės, mokymo pažyma ir kt.). Atkreipiame dėmesį, kad šis klausimas aktualus tik tiems asmenims, kurie naudojasi bendro naudojimo konteineriais, nes besinaudojantys individualiais konteineriais mokės pastovią įmokos dalį, o kintamoji įmokos dalis priklausys nuo faktiškai išvežto atliekų kiekio.

Taip siekiama mažinti mišrių komunalinių atliekų kiekį ir vykdyti pirminį atliekų rūšiavimą.

 

NUSTATYTOS LENGVATOS

 1. Sumažinti 50 proc. pastoviosios įmokos dalį už komunalinių atliekų surinkimą iš atliekų turėtojų ir atliekų tvarkymą šioms grupėms:
 • socialinės pašalpos gavėjams;
 • daugiavaikėms šeimoms;
 • nekilnojamo turto savininkams, turintiems nekilnojamą turtą Mockėnų kaime, Utenos rajone.
 1. Sumažinti 20 proc. pastoviosios įmokos dalį už komunalinių atliekų surinkimą iš atliekų turėtojų ir atliekų tvarkymą gyvenamosios paskirties objekto savininkui, vienam deklaravusiam gyvenamąją vietą tame objekte.

Dėl kompensacijų prašome kreiptis į Utenos rajono savivaldybės administracijos Socialinių reikalų ir sveikatos skyrių ar atitinkamą kaimo seniūniją.

UŽ KOMUNALINIŲ ATLIEKŲ SURINKIMĄ IR TVARKYMĄ TAIKOMA DVINARĖ ĮMOKA, SUSIDEDANTI IŠ PASTOVIOSIOS IR KINTAMOSIOS DALIES

Eil. Nr. Nekilnojamo turto objektų kategorija Pastovus administravimo parametras Pastovus įmokos dydis, Eur/vnt./mėn.

su PVM

Kintamas administravimo parametras3 Kintamas įmokos dydis3, Eur/mėn. su PVM Kintamas administravimo parametras4 Kintamas įmokos dydis4 Eur su PVM
1. Gyvenamosios paskirties individualūs namai Nekilnojamojo turto paskirtis ir objektų skaičius 2,75

 

Gyventojų skaičius 1,28 0,12 m3 konteinerio ištuštinimas 1,08
0,24 m3 konteinerio ištuštinimas 2,14
2. Sodų paskirties objektai 0,25 Nekilnojamojo turto paskirtis ir objektų skaičius

 

0,28 1 m3 ištuštinimas 12,58
3. Garažų paskirties patalpos 0,17 0,18

3 Parametras naudojamas, kai NT objektui neįmanoma priskirti konkrečios tik tam nekilnojamojo turto objektui naudoti skirtos konteinerių aikštelės ar individualaus konteinerio.

4 Parametras naudojamas, kai NT objektui įmanoma priskirti konkrečią tik tam nekilnojamojo turto objektui naudoti skirtą konteinerių aikštelę ar individualų konteinerį.

Skirtingoms Nekilnojamojo turto objektų kategorijoms, priklausomai nuo paskirties, taikomi skirtingo dydžio pastovios ir kintamos dalies dydžiai. Kintamosios įmokos dydis priklauso nuo to kokių atliekų išmetimo būdą NT savininkas pasirenka, ar naudojasi bendro naudojimo konteineriais, ar turi individualų tik tam objektui priskirtą konteinerį ir moka nuo faktiškai išvežto atliekų tūrio.

 

Nuo kintamosios dalies mokėjimo atleidžiami NT savininkai, deklaravę, kad 3 mėnesius-1 metus nesinaudos NT objektu. Dėl atleidimo nuo kintamosios dalies prašome kreiptis į UAB „Utenos komunalininkas“ (tel. pasiteirauti 63800, 101 kab., Rašės g. 4, Utena ). Pasibaigus deklaruotam laikotarpiui per 20 d., NT savininkas turi pateikti UAB „Utenos komunalininkas“ licencijuoto elektros tiekėjo pažymą apie suvartotą elektros energijos kiekį už deklaruotą laikotarpį (jis turi neviršyti 35 kWh per vieną metų ketvirtį). Praėjus deklaruotam laikotarpiui, jeigu ir toliau nesinaudojama NT pastatu, vėl reikia pateikti prašymą.

 

Jeigu gyvenamajame būste  gyvenama mažiau žmonių negu apmokestinta kintamąja dalimi, taip pat reikia kreiptis į UAB „Utenos komunalininkas“– nemokėsite kintamosios įmokos dalies  už negyvenančiuosius (pvz., išvykusius dirbti į užsienį, studentus, atliekančius profesinė, privalomąją karo tarnybą ir pan. ir pateikti papildomą informaciją (pvz., darbovietės, mokymo pažyma ir kt.). Atkreipiame dėmesį, kad šis klausimas aktualus tik tiems asmenims, kurie naudojasi bendro naudojimo konteineriais, nes besinaudojantys individualiais konteineriais mokės pastovią įmokos dalį, o kintamoji įmokos dalis priklausys nuo faktiškai išvežto atliekų kiekio.

Taip siekiama mažinti mišrių komunalinių atliekų kiekį ir vykdyti pirminį atliekų rūšiavimą.

NUSTATYTOS LENGVATOS

 1. Sumažinti 50 proc. pastoviosios įmokos dalį už komunalinių atliekų surinkimą iš atliekų turėtojų ir atliekų tvarkymą šioms grupėms:
 • socialinės pašalpos gavėjams;
 • daugiavaikėms šeimoms;
 • nekilnojamo turto savininkams, turintiems nekilnojamą turtą Mockėnų kaime, Utenos rajone.
 1. Sumažinti 20 proc. pastoviosios įmokos dalį už komunalinių atliekų surinkimą iš atliekų turėtojų ir atliekų tvarkymą gyvenamosios paskirties objekto savininkui, vienam deklaravusiam gyvenamąją vietą tame objekte.

Dėl kompensacijų prašome kreiptis į Utenos rajono savivaldybės administracijos Socialinių reikalų ir sveikatos skyrių ar atitinkamą kaimo seniūniją.

UŽ KOMUNALINIŲ ATLIEKŲ SURINKIMĄ IR TVARKYMĄ TAIKOMA DVINARĖ ĮMOKA, SUSIDEDANTI IŠ PASTOVIOSIOS IR KINTAMOSIOS DALIES

 

         Eil. Nr. Nekilnojamo turto objektų kategorija Pastovus administravimo parametras Pastovus įmokos dydis, Eur/vnt./mėn

be PVM

Kintamas administravimo parametras1 Kintamas įmokos dydis1, Eur/mėn. be PVM Kintamas administravimo parametras2 Kintamas įmokos dydis2 Eur be PVM
1 Gyvenamosios paskirties butai daugiabučiuose namuose Nekilnojamojo turto paskirtis ir objektų skaičius 1,87 Gyventojų skaičius 1,05 1m3 ištuštinimas 7,39
2 Gyvenamosios paskirties individualūs namai 2,27 1,05 0,12 m3 konteinerio ištuštinimas 0,89
0,24 m3 konteinerio ištuštinimas 1,77
3 Viešbučių paskirties objektai 12,28 Nekilnojamojo turto paskirtis ir objektų skaičius 13,54 1 m3 ištuštini-mas

 

10,40
4 Administracinės paskirties objektai 5,78 6,37
5 Paslaugų paskirties objektai 3,34 3,69
6 Maitinimo paskirties objektai 10,64 11,74
7 Transporto paskirties objektai 2,92 3,22
8 Garažų paskirties pastatai 2,91 3,20
9 Garažų paskirties patalpos 0,14 0,15
10 Kultūros paskirties objektai 3,21 3,54
11 Mokslo paskirties objektai 14,37 15,85
12 Poilsio paskirties objektai 2,20 2,42
13 Sporto paskirties objektai 2,35 2,59
14 Religinės paskirties objektai 0,21 0,23
15 Specialiosios paskirties objektai 1,39 1,54
16 Sodų paskirties objektai 0,21 0,23
17 Kiti objektai 0,51 0,56

 

3Parametras naudojamas, kai NT objektui neįmanoma priskirti konkrečios tik tam nekilnojamojo turto objektui naudoti skirtos konteinerių aikštelės ar individualaus konteinerio.

4Parametras naudojamas, kai NT objektui įmanoma priskirti konkrečią tik tam nekilnojamojo turto objektui naudoti skirtą konteinerių aikštelę ar individualų konteinerį.

Atliekų turėtojai, kurie nėra susieti su konkrečiu nekilnojamojo turto objektu, bet naudojasi komunalinių atliekų tvarkymo paslaugomis, už 1 m3 atliekų  sutvarkymą moka 22,16 Eur be PVM, o biologiškai suyrančių atliekų surinkimą -11,97 Eur be PVM.

UŽ KOMUNALINIŲ ATLIEKŲ SURINKIMĄ IR TVARKYMĄ TAIKOMA DVINARĖ ĮMOKA, SUSIDEDANTI IŠ PASTOVIOSIOS IR KINTAMOSIOS DALIES

 

Eil. Nr.

Nekilnojamo turto objektų kategorija Pastovus administravimo parametras Pastovus įmokos dydis, Eur/m2/ mėn.

be PVM

Kintamas administravimo parametras1 Kintamas įmokos dydis1,  Eur/m2/ mėn.

be PVM

Kintamas administravimo parametras2 Kintamas įmokos dydis2 Eur be PVM
18 Prekybos paskirties objektai, kurių plotas mažesnis arba lygus 200 m2 Nekilnojamojo turto paskirtis ir plotas 0,0238 Nekilnojamojo turto paskirtis ir plotas 0,0262 1 m3 ištuštinimas

 

10,40
19 Prekybos paskirties objektai, kurių plotas didesnis kaip 200 m2 ir mažesnis arba lygus 1000 m2 0,0166 0,0183
20 Prekybos paskirties objektai, kurių plotas didesnis kaip 1000 m2 0,0100 0,0111
21 Gamybos, pramonės paskirties objektai, kurių plotas mažesnis arba lygus 500 m2 0,0121 0,0133
22 Gamybos, pramonės paskirties objektai, kurių plotas didesnis kaip 500 m2 ir mažesnis arba lygus 2000 m2 0,0082 0,0091
23 Gamybos, pramonės paskirties objektai, kurių plotas didesnis kaip 2000 m2 ir mažesnis arba lygus 5000 m2 0,0058 0,0064
24 Gamybos, pramonės paskirties objektai, kurių plotas didesnis kaip 5000 m2 0,0018 0,0020
25 Sandėliavimo paskirties objektai, kurių plotas mažesnis arba lygus 500 m2 0,0101 0,0112
26 Sandėliavimo paskirties objektai, kurių plotas didesnis kaip 500 m2 ir mažesnis arba lygus 2000 m2 0,0060 0,0067
27 Sandėliavimo paskirties objektai, kurių plotas didesnis kaip 2000 m2 0,0052 0,0058
28 Gydymo paskirties objektai, kurių plotas mažesnis arba lygus 100 m2 0,0251 0,0278
29 Gydymo paskirties objektai, kurių plotas didesnis kaip 100 m2 ir mažesnis arba lygus 350 m2 0,0134 0,0148
30 Gydymo paskirties objektai, kurių plotas didesnis kaip 350 m2 0,0100 0,0111

1 m3 mišrių statybinių atliekų sutvarkymo kaina – 25,00 Eur. Viršijus 1 konteinerio išvežimo svoriui 10 tonų, už kiekvieną papildomą toną mokama 42,00 Eur. Vieno pravažiuoto kilometro kaina – 0,93 Eur. Kainos pateikiamos be PVM mokesčio

[/vc_column_text][/vc_accordion_tab][/vc_accordion][/vc_column][/vc_row]