Pradedami dalinti individualūs stiklo/stiklinių pakuočių atliekų surinkimo konteineriai Utenos mieste (gautą kiekį jau išdalinome)


Utenos rajono savivaldybėje žengiamas dar vienas žingsnis, tobulinant atliekų tvarkymo sistemą – įsigyta 600 konteinerių (žalios spalvos), skirtų individualiam stiklo bei stiklo pakuotės atliekų surinkimui Utenos mieste. Žali konteineriai pradedami dalinti Utenos miesto individualių namų valdų gyventojams nuo šių metų rugsėjo 2 dienos. Individualūs rūšiavimo konteineriai atliekų turėtojams dalinami nemokamai, papildomai nekainuos ir jų aptarnavimas. Stiklo bei stiklo pakuotės atliekoms skirtus konteinerius gavę žmonės turės galimybę rūšiuoti namų buityje susidarančias stiklo atliekas, todėl mažiau jų pateks į sąvartyną, rūšiuotos atliekos bus perdirbamos. Stiklo bei stiklo pakuotės atliekų konteineriai yra skirti stiklo bei stiklo pakuočių atliekoms, todėl negalima į juos mesti mišrių atliekų. Primename, kad apmokestinamąją pakuotę galima priduoti ir taip atgauti pinigus, sumokėtus perkant gaminius.

Žalieji konteineriai bus tuštinami 1 kartą per ketvirtį (konteinerių tuštinimo dažnumas gali keistis, atsižvelgiant į surenkamų atliekų kiekį). Kartu su stiklo pakuočių atliekoms skirtais konteineriais gyventojai gaus konteinerių išvežimo grafiką bei atmintines, kaip konteinerius naudoti, kokias atliekas į juos mesti. Atkreipiame dėmesį, kad konteineriai gyventojams bus atvežti prie Utenos mieste esančių individualių namų ir suteikti, pasirašius sutartį su UAB „Utenos komunalininkas“. Gyventojai, kurių nebus namuose ar bus išvykę ir negaus konteinerių, iki rugsėjo 30 d. galės atsiimti juos atvykę į UAB „Utenos komunalininkas“ darbo metu: pirmadieniais – ketvirtadieniais nuo 7 val. iki 11 val. ir nuo 11.45 val. iki 16 val, penktadieniais – nuo 7 val. iki 11 val. ir nuo 11.45 val. iki 15 val. (Rašės g. 4, Utena, 101 kab. tel. pasiteiravimui (8 389) 63 800.
Pasiūlymus ar pastabas dėl atliekų tvarkymo sistemos tobulinimo prašome teikti Utenos rajono savivaldybės administracijos Aplinkos apsaugos ir civilinės saugos skyriui (220, 221 kab.), Utenio a. 4, Utena.