Utenos miesto individualių namų gyventojams dalinami individualūs biologiškai skaidžių atliekų surinkimo konteineriai

Informuojame, kad Utenos miesto individualių namų gyventojams pradedami nemokamai dalinti individualūs rudos spalvos, 120 l talpos konteineriai, skirti biologiškai skaidžioms atliekoms. Po jų išdalinimo, biologiškai skaidžios atliekos bus imamos tik iš joms skirtų konteinerių, taip palaipsniui atsisakoma kompostuojamų atliekų surinkimo maišais.

Atkreipiame dėmesį, kad konteineriai pradedami dalinti A. Baranausko, Aušros, Birutės, Daržų, Ežero, Gedimino, J. Basanavičiaus, K. Donelaičio, K. Ladygos, Kauno, Maironio, Molėtų, Palangos, Paupio, S. Dariaus ir S. Girėno, Stoties, Šilo, Tauragnų, Užpalių, Vyžuonų ir Žemaitės gatvėse. Šių gatvių individualių namų gyventojus, kviečiame atvykti sudaryt sutartis dėl biologiškai skaidžių atliekų konteinerių į UAB „Utenos komunalininkas“ darbo metu: pirmadieniais – ketvirtadieniais nuo 7:00 val. iki 11:00 val. ir nuo 11.45 val. iki 16:00 val.; penktadieniais nuo 7:00 val. iki 11:00 val. ir nuo 11:45 val. iki 14:45 val. (Rašės g. 4, Utena, 101 kab., tel. pasiteirauti 8 389 63 800).

Kartu su konteineriais bus pateikta informacija, kaip šiuos konteinerius naudoti, kokias atliekas į juos mesti. Pvz. į biologiškai skaidžių atliekų konteinerį turi būti dedamos augalų atliekos (augalų lapai, stiebai, žievės ir kitos augalų dalys); žolė ir piktžolės; sena vazonų žemė; smulkios medžių ir krūmų genėjimo atliekos; velėna; maisto atliekos (vaisiai, daržovės ir jų atliekos; kiaušinių lukštai; arbatos pakeliai, kavos tirščiai), kavos filtrai. Labai svarbu, kad biologiškai skaidžios atliekos būtų nesumaišytos su kitomis komunalinėmis atliekomis.
Biologiškai skaidžios atliekos iš individualių konteinerių (rudos spalvos) pradedamas rinkti 2019 m. gegužės 7 d. ir baigiamos 2019 m. lapkričio 21 d. Iš šių konteinerių atliekos bus nemokamai vežamos kitą dieną po mišrių komunalinių atliekų išvežimo, tačiau gegužės – rugpjūčio mėnesiais šios atliekos nebus vežamos tą savaitę, kurią bus surenkamos pakuotės atliekos iš individualių geltonos spalvos konteinerių.